Dizi Haber

Behzat Ç. Sinemada Sansürsüz Olarak Devam Edecek

Erdal Beşikçioğlu Balçiçek İlter’in Konuğu Oldu

Habertürk’de yayınlanan Söz Sende programına konuk olan Erdal Beşikçioğlu, Balçicek İlter’in sorularını yanıtladı.

Behzat Ç. ile ilgili düşüncelerini de açıklayan usta oyuncu, dizi ile ilgili fikirlerini de belirtti.

İşte o söyleşiden bazı bölümler

 

“BEHZAT Ç. KONUSUNDA CANIMIZI ÇOK SIKTILAR”
“Türkiye’de televizyon çok hakim bir konumda olduğu için bir süre sonra sizin gerçek kimliğinizle yarattığınız karakter kimliğinizi birbirine karıştıyorlar. Bana Behzat Bey dedikleri zaman çok sinirliyorum. Ben Behzat değilim, Behzat da bey değil. Siyasetçiler de bunu yapıyor. Bu konuda bizim çok keyfimiz kaçtı. Siz bir hikaye anlatıyorsunuz, bir karakter yaratıyorsunuz ama bir süre sonra gerçeklik duygularınız sorgulanmaya başlayınca o zaman siz de karakter konusunda geriye çekilip biraz daha göstermeci bir şekilde oynuyorsunuz. Behzat Ç.’nin üç yılına baktığınız zaman oyuncuların oynama biçimi ile ilgili değişikliği açıkça görebilirsiniz.”

“BEHZAT Ç.’NİN BİTMESİNE ÜZÜLMEDİM”

“Behzat Ç.’nin bitmesine hiç üzülmedim. Çünkü 3 senedir bir şekilde evlere konuk olmak için kendimizi zorladık biz. Saat 20:00’de başlayan bir iş 22:00’ye geldi, 23:00’e geldi, ondan sonra da yaş sınırı konuldu. En çok biplenen dizi de Behzat Ç. Suçluların arasında yaşayan bir adamın beyefendi diye konuşması inandırıcı olur mu? Buna o gözle bakmak gerek.”

“BEHZAT Ç. SANSÜRSÜZ OLARAK DEVAM EDECEK”

“Behzat Ç. bitmedi. Televizyonda özgür bir söylem içerisinde olmamız çok güç, bu yüzden bu mecrada istediğimiz işi yapmamız mümkün değil. Son bölümü çektikten sonra Serdar Akar’la 8-10 salonlu sinemalar var, bütün bir yıl boyunca bir salonu bize tahsis etsinler, her ay bir tane Behzat Ç. çekip bu salonlarda sansürsüz olarak seyirciyle buluşturalım diye konuştuk. Serdar Abi, dizinin yapımcısıyla da senaristlerle de konuşacaktır. Ancak hepsinden önce Ankara Yanıyor’u çekip sinemada ne kadar özgür olduğumuzu görmemiz lazım.”