Sinema

Bernie / Bernie’nin Suçu Ne? 10 Mayıs Cuma günü gösterimde

Bernie-Bernienin-Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde

Bernie-Bernie-nin Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde

BERNIE

Bernie’nin Suçu Ne?

 

Yönetmen: Richard Linklater

Senaryo: Richard Linklater, Skip Hollandsworth

Oyuncular: Jack Black, Shirley MacLaine, Matthew McConaughey, Brady Coleman, Richard Robichaux, Brandon Smith, Rick Dial, Larry Jack Dotson

Tür: Komedi, Suç, Dram

Süre: 99 dakika

İthalatçı Firma: Pinema (www.pinema.com)

Bernie-Bernienin-Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde

Texas’ın küçük bir kasabasında yaşayan ve herkes tarafından sevilen cenaze levazımatçısı Bernie Tiede (Jack Black), kasabanın zengin dulu Margorie Nugent (Shirley MacLaine) ile alışılmışın dışında bir ilişki kurar. Bu ilişkinin sonuçları tüm kasabayı etkileyecektir.

 

Gerçek bir olaya dayanan filmin senaryosu, Texas Monthyl gazetesindeki bir makaleden yararlanarak Skip Hollandsworth ve filmin yönetmeni Richard Linklater tarafından kaleme alınmış. 1960 Texas doğumlu yönetmen Richard Linklater; Before Sunrise, Before Sunset, Waking Life, A Scanner Darkly gibi başarılı işlere imza atmıştı.

Bernie-Bernienin-Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde Bernie-Bernienin-Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde Bernie-Bernienin-Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde Bernie-Bernienin-Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde

Filmdeki rolüyle Altın Küre ödülüne aday olan Jack Black ve yakışıklı oyuncu Matthew McConaughey, kariyerlerindeki en başarılı performanslarından birini sunuyorlar.

Bernie-Bernienin-Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde Bernie-Bernienin-Sucu-Ne-10-Mayıs-Cuma-gunu-gosterimde

Oscar ödüllü efsane aktris Shirley MacLaine her zamanki gibi çok formunda.

Film, yaşanmış ilginç bir öyküyü belgesel tadında anlatırken, Amerikan taşra hayatıyla da tatlı tatlı dalgasını geçiyor. Haftanın kaçırılmaması gereken filmlerinden.

Filmin Resmi Fragmanı:

Filmin Resmi İnternet Sitesi: http://bernie-the-movie.com/