Sinema

Bu Filmi İzleyen Hollywood’a Gidiyor.

Ayrıntılı bilgi: http://www.figuranbenihollywoodagotur.com/ adresinde.

Figüran Filmi 28 Kasım’da Sinemalarda

Figüran Filmi Konusu ise şöyle;

Dünyanın en beceriksiz ve en sakar figuranı, eşsiz bir senaryoya sahip ve başrol kadar yetenekli bir aktör olduğunu düşünürse n’olur?

Olabildiğince sakar fakat bir o kadar da samimi hareketleriyle setin altını üstüne getiren Mutlu ve yine setlerde ışık asistanlığı yapan ev arkadaşı Cempo, sonu, yüksek maliyetli zararla biten maceralarına tek gerekçe göstermektedirler. Mesleklerinde en üste çıkmak! Bunun da yolu; Mutlu’nun kendi yazmış olduğu senaryosunu çekebilmelerinden geçtiğine inanmışlardır. Dahası bu hayali gerçekleştirecek muhteşem ekip de hazırdır:

Figüran Filmi
Figüran FilmiBeceriksiz figüranımız Mutlu… Şefinden sürekli azar yiyen ışık asistanımız Cempo ve bir de iflasına ramak kalmış, 3-5 oyuncuyla casting yapan yeşilçamın emektar yapımcısı Şahmettin!

İstedikleri şey çok basittir. Türkiye’nin starı, büyük oyuncu Pelin Şafak’ı kendi filmlerinde oynamaya ikna etmek. Artık yapımcı yapımcı gezilmeyecek aksine hedef on ikiden vurulacaktır. Peki, işinin ehli(!) bu üç mükemmel insanın Pelin Şafak’ı elde etme yöntemleri nelerdir?

 

Figüran Filmi Fragmanı:


Bir; Pelin’in en değerli eşyasını sakla-kaybetmiş gibi yap, sonra bularak Pelin’in gözünde şövalye ol ve Pelin, istediğin her şeyi kabul etsin. Ama saklayayım derken eşyayı kırarsan eğer…

İki; Üç kuruşunla milyonluk bara kadın kılığında soktuğun arkadaşınla gir, yakınlaş ve konuyu aç. Ama tuttuğun garson her şeyi açığa çıkarırsa…

Üç; Pekin köpekleri sever. Plan için sete sevimli bir köpek getir. Ama ya bu şeker yaratık Pelin’in elini ısırırsa…

Beş… altı… yedi…

Her plan suya düşmüş, her kapı yüzlerine kapanmış, kendilerine güldürmedikleri, rezil olmadıkları bir an bile kalmamışken hangi basit ve samimi olay Pelin’i Mutlu’ya getirebilir ki?

Belki de hayat göründüğü kadar komplike değil, bir ıslık kadar basit olabilir bazen. Ama her şey iyi giderken hiç bir gaf yapmamak koşuluyla. Maalesef yaptıkları bir gaf Pelin’e daha konuyu açamadan her şeyin ebediyen kapanmasına yol açacaktır.

Sinema sevfasına sevdiklerinden ailelerinden ve en öndemlisi gerçek hayatlarından vazgeçen kahramanlarımız en sonunda yorulup bir restoranda garsonluk yapmak zorunda kalacaktır. Ama hayat daima mutlu sürprizlere gebedir.

 

Yapımcılığını Aytekin Mert’in, yönetmenliğini Tolga Çetin’in üstlendiği filmin başrollerini ise Ceyhun Fersoy, Serenay Aktaş, Ferdi Kurtuldu, Erdal Cindoruk, Umut Oğuz, Cem Kılıç, Yıldırım Öcek, Mehtap Bayrı paylaştı.

Figüran Filmi
Figüran Filmi