Sinema

Cannes Film Festivali 15 Mayıs’ta başlıyor

Cannes-Film-Festivali-15-Mayista-basliyor

66. Cannes Film Festivali 15 – 26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek

 

Cannes-Film-Festivali-15-Mayista-basliyor

Amerikalı oyuncular Nicole Kidman ve Christoph Waltz;  Tayvan asıllı Amerikalı yönetmen Ang Lee; İngiliz yönetmen Lynne Ramsay; Japon yönetmen Naomi Kawase; Romen yönetmen Cristian Mungiu; Fransız aktör Daniel Auteuil‘in yer aldığı festival jürisinin başkanlığını Steven Spielberg üstlenecek.

 

YARIŞMA

Cannes-Film-Festivali-15-Mayista-basliyor

BEHIND THE CANDELABRA  (yönetmen Steven SODERBERGH)

BORGMAN (yönetmen Alex VAN WARMERDAM)

GRIGRIS (yönetmen Mahamat-Saleh HAROUN)

HELI (yönetmen Amat ESCALANTE)

Cannes-Film-Festivali-15-Mayista-basliyor

INSIDE LLEWYN DAVIS (yönetmen Ethan COEN, Joel COEN)

JEUNE & JOLIE (YOUNG & BEAUTIFUL) (yönetmen François OZON)

JIMMY P. (PSYCHOTHERAPY OF A PLAINS INDIAN) (yönetmen Arnaud DESPLECHIN)

LA GRANDE BELLEZZA (THE GREAT BEAUTY) (yönetmen Paolo SORRENTINO)

Cannes-Film-Festivali-15-Mayista-basliyor

LA VÉNUS À LA FOURRURE (VENUS IN FUR) (yönetmen Roman POLANSKI)

LA VIE D’ADÈLE – CHAPITRE 1 & 2 (BLUE IS THE WARMEST COLOUR) (yönetmen Abdellatif KECHICHE)

LE PASSÉ (THE PAST) (yönetmen Asghar FARHADI)

MICHAEL KOHLHAAS (yönetmen Arnaud DES PALLIÈRES)

NEBRASKA (yönetmen Alexander PAYNE)

Cannes-Film-Festivali-15-Mayista-basliyor

ONLY GOD FORGIVES (yönetmen Nicolas WINDING REFN)

Cannes-Film-Festivali-15-Mayista-basliyor

ONLY LOVERS LEFT ALIVE (yönetmen Jim JARMUSCH)

SOSHITE CHICHI NI NARU (Like Father, Like Son) (yönetmen KORE-EDA Hirokazu)

THE IMMIGRANT (yönetmen James GRAY)

TIAN ZHU DING (A TOUCH OF SIN) (yönetmen JIA Zhangke)

UN CHÂTEAU EN ITALIE (A CASTLE IN ITALY) (yönetmen Valeria BRUNI TEDESCHI)

WARA NO TATE (Shield of Straw) (yönetmen Takashi MIIKE)

 

 

UN CERTAIN REGARD (ÖZEL BAKIŞ)

AS I LAY DYING (yönetmen James FRANCO)

BENDS (yönetmen Flora LAU)

DAST-NEVESHTEHAA NEMISOOZAND (Manuscripts Don’t Burn) (yönetmen Mohammad RASOULOF)

DEATH MARCH (yönetmen Adolfo ALIX JR.)

FRUITVALE STATION (yönetmen Ryan COOGLER)

GRAND CENTRAL (yönetmen Rebecca ZLOTOWSKI)

L’IMAGE MANQUANTE (The Missing Picture) (yönetmen Rithy PANH)

L’INCONNU DU LAC (Stranger by the Lake) (yönetmen Alain GUIRAUDIE)

LA JAULA DE ORO (yönetmen Diego QUEMADA-DIEZ)

LES SALAUDS (BASTARDS) (yönetmen Claire DENIS)

MIELE (yönetmen Valeria GOLINO)

MY SWEET PEPPER LAND (yönetmen Hiner SALEEM)

NORTE, HANGGANAN NG KASAYSAYAN (NORTE, THE END OF HISTORY) (yönetmen Lav DIAZ)

OMAR (yönetmen Hany ABU-ASSAD)

SARAH PRÉFÈRE LA COURSE (SARAH PREFERS TO RUN) (yönetmen Chloé ROBICHAUD)

Bling-Ring-ilk-kez-Cannes-Film-Festivalinde-gosterilecek

THE BLING RING (yönetmen Sofia COPPOLA)

TORE TANZT (NOTHING BAD CAN HAPPEN) (yönetmen Katrin GEBBE)

WAKOLDA (yönetmen Lucía PUENZO)

 

YARIŞMA DIŞI

ALL IS LOST (yönetmen J.C CHANDOR)

BLIND DETECTIVE (yönetmen Johnnie TO)

BLOOD TIES (yönetmen Guillaume CANET)

LE DERNIER DES INJUSTES (THE LAST OF THE UNJUST) (yönetmen Claude LANZMANN)

MONSOON SHOOTOUT (yönetmen Amit KUMAR)

Cannes-Film-Festivali-15-Mayista-basliyor

THE GREAT GATSBY (yönetmen Baz LUHRMANN)

ZULU (yönetmen Jérôme SALLE)

 

ÖZEL GÖSTERİMLER

BOMBAY TALKIES (yönetmen Zoya AKHTAR, Dibakar BANERJEE,Karan JOHAR, Anurag KASHYAP)

MAX ROSE (yönetmen Daniel NOAH)

MUHAMMAD ALI’S GREATEST FIGHT (yönetmen Stephen FREARS)

NÉ QUELQUE PART (HOMELAND) (yönetmen Mohamed HAMIDI)

OTDAT KONCI (BITE THE DUST) (yönetmen Taisia IGUMENTSEVA)

SEDUCED AND ABANDONED (yönetmen James TOBACK)

STOP THE POUNDING HEART (yönetmen Roberto MINERVINI)

WEEKEND OF A CHAMPION (yönetmen Frank SIMON)

 

CINEFONDATION

ASUNCIÓN (yönetmen Camila LUNA TOLEDO)

AU-DELÀ DE L’HIVER (AFTER THE WINTER) (yönetmen JOW Zhi Wei)

BABAGA (yönetmen Gan DE LANGE)

CONTRAFÁBULA DE UNA NIÑA DISECADA (FABLE OF A BLOOD-DRAINED GIRL) (yönetmen Alejandro IGLESIAS MENDIZÁBAL)

DANSE MACABRE (yönetmen Malgorzata RZANEK)

DUET (yönetmen Navid DANESH)

EN ATTENDANT LE DÉGEL (Waiting for the Thaw) (yönetmen Sarah HIRTT)

EXIL (EXILE) (yönetmen Vladilen VIERNY)

GOING SOUTH (yönetmen Jefferson MONEO)

ÎN ACVARIU (IN THE FISHBOWL) (yönetmen Tudor Cristian JURGIU)

MAÑANA TODAS LAS COSAS (TOMORROW ALL THE THINGS) (yönetmen Sebastián SCHJAER)

NEEDLE (yönetmen Anahita GHAZVINIZADEH)

O ŠUNCE (HAM STORY) (yönetmen Eliška CHYTKOVÁ)

PANDY (PANDAS) (yönetmen Matúš VIZÁR)

SEON (THE LINE) (yönetmen KIM Soo-Jin)

STEPSISTER (yönetmen Joey IZZO)

THE MAGNIFICENT LION BOY (yönetmen Ana CARO)

THE NORM OF LIFE (yönetmen Evgeny BYALO)

 

KISA FİLM YARIŞMASI

37°4 S (yönetmen Adriano VALERIO)

BISHTAR AZ DO SAAT (MORE THAN TWO HOURS) (yönetmen Ali ASGARI)

CONDOM LEAD (yönetmen Mohammed ABUNASSER (ARAB), Ahmad ABUNASSER (TARZAN)

HVALFJORDUR (WHALE VALLEY) (yönetmen Gudmundur Arnar GUDMUNDSSON)

INSEKI TO IMPOTENCE (METEORITE + IMPOTENCE) (yönetmen Omoi SASAKI)

MONT BLANC (yönetmen Gilles COULIER)

OLENA (yönetmen Elzbieta BENKOWSKA)

OPHELIA (yönetmen Annarita ZAMBRANO)

SAFE (yönetmen Byoung-Gon MOON)

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir