Sinema

GRAVITY / Yerçekimi

GRAVITY-Yercekimi-Poster-afis-film-movie-wide-genis

GRAVITY-YERCEKIMI-FILM-MOVIE-POSTER-AFIS-SANDRA-BULLOCK-GEORGE-CLOONEY

GRAVITY

Yerçekimi

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Senaryo: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón

Oyuncular: Sandra Bullock, George Clooney, Eric Michels, Basher Savage

Tür: Dram, Bilim-Kurgu

Süre: 90 dakika

Gösterim Tarihi: 11 Ekim 2013

Uzay mekiğinde birlikte çalışan bir tıp mühendisi ve bir astronot kaza geçirir ve sonsuz boşlukta sürüklenmeye başlar.

GRAVITY-YERCEKIMI-FILM-MOVIE-SANDRA-BULLOCK-GEORGE-CLOONEY GRAVITY-YERCEKIMI-FILM-MOVIE-SANDRA-BULLOCK-GEORGE-CLOONEY GRAVITY-YERCEKIMI-FILM-MOVIE-SANDRA-BULLOCK-GEORGE-CLOONEY

Filmde Sandra Bullock ilk uzay görevindeki tıp mühendisi rolunü, George Clooney ise son görevine çıkan tecrübeli astronot Matt Kowalsky rolünü canlandırıyor. Filmin yönetmenliğini Oscar® adayı Alfonso Cuarón (“Children of Men”) üstleniyor.

Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin baş göstermesiyle gemileri harap olan Stone ve Kowalsky tamamen yanlız kalırlar. Birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır. Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerinin kesildiğini ve kurtulma şanlarının kalmadığını söylerken ve korkuları paniğe dönüşürken aldıkları her nefes de çok az kalan oksijenlerini tüketmektedir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın daha da derinliklerine inmektir.

GRAVITY-YERCEKIMI-FILM-MOVIE-SANDRA-BULLOCK-GEORGE-CLOONEY GRAVITY-YERCEKIMI-FILM-MOVIE-SANDRA-BULLOCK-GEORGE-CLOONEY GRAVITY-YERCEKIMI-FILM-MOVIE-SANDRA-BULLOCK-GEORGE-CLOONEY

Kamera arkasında bir çok defa Oscar’a aday olmuş görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki (“Children of Men,” “The New World”), yapım tasarımcısı Andy Nicholson ( “Alice in Wonderland” filminin sanat yönetimi süpervizörü), editör Mark Sanger (VFX editör “Alice in Wonderland”) ve kostüm tasarımcısı Jany Temime ( “Harry Potter” serisi) yer alıyor. Efektler Oscar adayı görüntü efektleri süpervizörü Timothy Webber (“The Dark Knight”) ve Oscar Ödüllü özel efekt yöneticisi Neil Corbould’a (“Gladiator”) ait. ”

Bu yıl Venedik Film Festivali’nin açılış filmi olarak gösterilen GRAVITY / YERÇEKİMİ, Filmin Türkiye’de 11 Ekim 2013’te vizyona girecek.

GRAVITY-Yercekimi-Poster-afis-film-movie

GRAVITY-Yercekimi-Poster-afis-film-movie

Filmin fragmanları: