Dizi Haber

Kanal D’nin Yeni Dizisi Vicdan

Kanal D’nin merakla beklenen yeni dizisi Vicdan’ın görücüye çıktı. Başrollerinde Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe‘yi izleyeceğimiz Vicdan çok yakında Kanal D ekranlarında bizlerle olacak.

Uzun bir dönem oyunculuğa ara veren  Timuçin Esen, Kanal D’nin yeni dizisi Vicdan ile iddialı bir şekilde sektöre dönmek istiyor.

Vicdan dizisinin yapımcılığını Cengiz Deveci ve Ömer Durak üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Feride Kaytan olacak. Senaryosunu ise Murat Taşkent’in kaleme alacak.

Dizide Ahu Türkpençe ‘Keriman’ ve Timuçin Esen ise ‘Yusuf’ karakteriyle karşımızda olacak.  Dizideki diğer oyuncular ise; Yılmaz Gruda, Bensu Soral, Arif Pişkin, Devrim Yakut, Evrim Alasya, Hakan Karsak, Faruk Akgören, Caner Çavdarlı, Celil Nalçakan, Fırat Altunmeşe, Selin Yeninci ve Evrim Şentürk.

 

Dizinin Konusu ise,

Yıllar sonra mahallesine geri dönmeye karar veren Keriman; ailesinin ve mazide kalan büyük aşkı Yunus’un hayatında tüm taşları yerinden oynatır. Efsane aşıklar Keriman ve Yunus’un yeğenleri Müge ve Emre’nin de teyzesi ve dayısı gibi birbirlerine aşık olmaları da kaderin garip bir cilvesidir. Aradan geçen yıllar içinde, Yunus, giderek zenginleşmiş önemli bir işadamı olmuştur. Ortağının kızıyla nişanlanan Yunus, Keriman’in gelmesiyle eski aşkını unutamadiğini farkeder. Yunus’un hayatındaki en büyük zaafı Keriman’dır. Keriman da bu kadar yıl sonra bile hala ona ilk günkü kadar aşıktır. Ne yazık ki sadece Keriman’in bildiği aşılamaz bir engel vardır Yunus’la aralarında. Bu engel Keriman’in hem Yunus’a hem de ailesine karşı soğuk ve anlaşılmaz davranmasına sebep olur.

Yunus’un yeğeni Emre’nin yapacağı büyük hata, Keriman’la Yunus’un yollarını yeniden kesiştirir. Emre’nin hatası hem kendisini hem Müge’yi hem de iki tarafın ailelerini büyük bir utancın içerisine sokar. Öyle ki, bu olay Emre’nin ve Müge’nin hayatında telafi edilemeyecek yaralar açar. Yunus ve Keriman, tekrar alevlenen aşklarıyla mücadele ederken bir taraftan da gencecik yeğenleri ve ailelerinin acılarına merhem olmaya çalışırlar.

Bütün bu olaylar yaşanırken, Müge’nin babası yani Keriman’ın eniştesi Muhsin de büyük bir uyuşturucu kaçakçılığı operasyonunun ortasında kalır. Muhsin’in ve hatta Yunus’un da tutuklanmasına kadar gidecek olan bu olay, aslında tüm bu insanların, yaşadıkları mahallenin, hatta Yunus’un şirketinin ve hatta bütün ülkenin etkilenecegi çok daha büyük bir suç organizasyonunun küçük bir parçasıdır.

Biz bu olayların içinde; hikâyemizin kahramanlarının aşklarına, acılarına tanık olurken en çok da vicdani hesaplaşmalarını izleyeceğiz.

 

İşte İlk Fragman