Sinema

Kanunsuzlar (Lawless) 11 Ocak’ta gösterime giriyor

 

“KANUN YOZLAŞTIĞINDA, KANUNSUZLAR KAHRAMAN OLUR.”

 

Ekonomik buhran yıllarında, Virginia’da sahte içki kaçakçılığı yapan Bondurant Kardeşler, karlarından pay isteyen özel müfettiş ve diğer yetkililer tarafından tehdit edilir.

 

Gerçek bir öyküye dayanan filmin senaryosu, Bondurant Kardeşler çetesinden Jack Bondurant’ın torunu Matt Bondurant tarafından yazılan The Wettest County in the World adlı romandan uyarlanmış. Senaryoyu uyarlayan Nick Cave (Nicholas Edward Cave), müzisyen, şarkı sözü yazarı, senarist, oyuncu ve romancı olarak eserler imza atan çok yönlü bir sanatçı. Cave, Warren Ellis ile birlikte filmin orijinal müziğine de imza atmış.

 

1961 Avustralya doğumlu yönetmen John Hillcoat, senaryosu Nick Cave tarafından yazılan Ghosts… of the Civil Dead (1988) ve The Proposition (2005)’dan sonra, Viggo Mortensen’in başrolünde yer aldığı, Cormac McCarthy’nin Pulitzer ödüllü aynı adlı romanından uyarlanan kıyamet sonrası yol filmi The Road (2009) ile karşımıza çıkmıştı.

 

Filmde kaçakçı Bondurant Kardeşleri Shia LaBeouf (Jack Bondurant), Tom Hardy (Forrest Bondurant) ve Jason Clarke (Howard Bondurant) canlandırıyor.

 

Shia LaBeouf; Constantin (2005), Disturbia (2007), Transformers serisi ve Wall Street: Money Never Sleeps (2010) filmlerinde rol almıştı.

 

Tom Hardy’yi, Black Hawk Down (2001), Star Trek: Nemesis (2002), RocknRolla (2008), Inception (2010), Tinker Tailor Soldier Spy (2011) ve Dark Night Rises (2012) filmlerinde izlemiştik.

 

Death Race (2008), Public Enemies (2010), Wall Street: Money Never Sleeps (2010)’te izlediğimiz Jason Clarke, yakında Zero Dark Thirty ile yeniden karşımıza çıkacak.

 

Filmde özel müfettiş Charlie Rakes rolünde izleyeceğimiz usta oyuncu Guy Pearce en son Ridley Scott’ın Prometheus (2012) filminde, “ağır makyaj altında” Peter Weyland karakterine hayat vermişti.

 

Bir diğer usta oyuncu Gary Oldman, filmde gangster Floyd Banner rolünü canlandırıyor.

 

Tree of Life (2011), Take Shelter (2011) ve Texas Killing Fields (2011) filmlerinden anımsayabileceğimiz Jessica Chastain filmde Maggie Beauford rolünde yer alıyor. Jessica Chastain’i bu yıl Zero Dark Thirty ile bir kez daha izleme fırsatı bulacağız.

 

Alice in Wonderland (2010) ve Jane Eyre (2011)’de izlediğimiz 1989 Avustralya doğumlu oyuncu Mia Wasikowska, Bertha Minnix karakterine hayat veriyor.

 

Shine (1996), Almost Famous (2000), Lara Croft: Tomb Raider Lara Croft (2001), Vanilla Sky (2001), Tomb Raider: The Cradle of Life (2003), Charlie and the Chocolate Factory (2005) filmlerinde rol alan ve Game of Thrones dizisinin 3. sezon birinci bölümünde konuk oyuncu olarak Locke karakterini canlandıran yetenekli oyuncu ve müzisyen Noah Taylor, filmde gangster Floyd Banner’ın sağ kolu Gummy Walsh rolünde karşımıza çıkacak.

 

Filmin yapımcıları Douglas Wick, Megan Ellison, Lucy Fisher ve Michael Benarova.

 

Görüntü Yönetmeni Benoit Delhomme, yönetmen John Hillcoat ile The Proposition (2005) filminde de birlikte çalışmıştı.

 

Filmin resmi internet sitesi:

lawless-film.com

 

 

Filmin resmi fragmanı:

 

İthalatçı firma:

www.pinema.com

 

 

 

One thought on “Kanunsuzlar (Lawless) 11 Ocak’ta gösterime giriyor

Comments are closed.