Sinema

KIŞ MASALI “WINTER’S TALE”

New York’ta geçen ve bir asırdan uzun bir zaman dilimine yayılan, efsanevi  “Kış Masalı/Winter’s Tale”, mucizeler, kesişen kaderler ve iyi ile kötünün çok eskilere dayanan mücadelesini anlatıyor.

Filmin başrollerine Colin Farrell (“Gerçeğe Çağrı/Total Recall”), Jessica Brown Findlay (TV dizisi “Downton Abbey”), ve Oscar® ödüllü oyuncular; Jennifer Connelly (“Akıl Oyunları/A Beautiful Mind”), William Hurt (“Örümcek Kadının Öpücüğü/Kiss of the Spider Woman”), Eva Marie Saint (“On the Waterfront”) ve Russell Crowe (“Gladyatör/Gladiator”) yer alıyorlar.  “Kış Masalı/Winter’s Tale” ayrıca bizleri yeni oyuncular Ripley Sobo ve Mckayla Twiggs ile tanıştırıyor (ikisi de Broadway oyunu “Once”dan).

Film ayrıca Akademi Ödüllü®– senaryo yazarı Akiva Goldsman’ın (“Akıl Oyunları/A Beautiful Mind”) yönetmenliğini üstlendiği ilk film.  Akiva Goldsman’ın senaryosunu da yazdığı film, Mark Helprin’in aynı adlı romanından uyarlandı.

Goldsman, Marc Platt (“Drive”), Michael Tadross (“Sherlock Holmes”) ve Tony Allard (Showtime’s “The Baby Dance”) ile filmin yapımcılığını da üstleniyor.  Yönetici yapımcılar Kerry Foster ve Bruce Berman.

Kamera arkasındaki yaratıcı ekipte yer alanlar; Oscar®-adayı görüntü yönetmeni Caleb Deschanel (“The Passion of the Christ,” “The Patriot”), yapım tasarımcısı Naomi Shohan (“Constantine,” “I Am Legend”), Kostüm tasarımcısı Michael Kaplan (“Mission: Impossible – Ghost Protocol,” “Star Trek”) ve editörler Wayne Wahrman (“I Am Legend”) ve Oscar® adayı Tim Squyres (“Life of Pi,” “Crouching Tiger, Hidden Dragon”).  Filmin müzikleri Oscar® ödüllü Hans Zimmer (“The Lion King,” “Inception,” “Man of Steel”) tarafından bestelendi.

Warner Bros. Pictures’ın, Village Roadshow Pictures işbirliği ile sunduğu, “Kış Masalı/Winter’s Tale”, 14 Şubat, 2014’ten itibaren, bir Warner Bros. Entertainment Şirketi olan Warner Bros. Pictures ve bazı bölgelerde Village Roadshow Pictures dağıtımı ile vizyona girmeye başlayacak. Filmin Türkiye vizyon tarihi ise 28 Şubat 2014.

KIŞ MASALI “WINTER’S TALE” Fragmanı

One thought on “KIŞ MASALI “WINTER’S TALE”

Comments are closed.