Dizi Haber

Kızılelma Dizisi Oyuncu Kadrosu

Yapımcılığını Osman Sınav‘ın üstlendiği yeni dizi Kızılelma  yakında TRT 1‘de başlayacak. Furkan Palalı Kızılelma dizisinde Murat Altay karakterini canlandıracak.

Dizinin Oyuncu Kadrosu Şekillenmeye Başladı

Dizinin başrollerinde Furkan Palalı ve Pelin Akil var. Ayrıca dizide  Zeynep Eronat, Erdal Cindoruk, Miraç Eronat, Rahmi Dilligil, Adnan Biricik, Osman Karagöz, Mesut Yılmaz, Ceyda Saltadal, Sefa Zengin, Selin Altay, Buket Tuba Güzel ve Yener Gürsoy rol alması planlandığı bilgisine ulaştık.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Osman Sınav’la yeni dizisi Kızılelma’yla ilgili konuştu. Neden bu ismi seçtiğini sorusuna “Kızılelma, Türk mitolojisinde var olması gereken hedef”tir yanıtını verdi ama “dizide Turancılık” olmayacağını söyledi.

İşte Koloğlu’nun yazısından çarpıcı bölümler:
“MİT denince akla çok şey geliyor. Yakın zamanda Hakan Fidan’ın konumuyla ilgili tartışmalar yaşandı. Teşkilatın adını son zamanlarda böyle duyar olduk.
“Politik bir şeye girmeyeceğiz” diyor Sınav. Peki nasıl girmeyecek? “Devletin tek istihbarat örgütü MİT, hedefleri doğrultusunda çalışan bir kurum. Bizim ajanımız hedeflerine ters düşen faaliyetlerle mücadele edecek” diye ekliyor.