Sinema

OBLIVION 12 Nisan’da gösterime giriyor

“DÜNYA, UĞRUNA SAVAŞMAYA DEĞER BİR HATIRADIR”

 Dünyanın tanınmayacak kadar değişime uğradığı bir gelecekte, bir adamın geçmişle hesaplaşması, onu kurtuluş ve keşif yolculuğuna iter. Jack Harper (Tom Cruise), yasak bir bölgede terkedilmiş insanlardan oluşan ve Malcolm Beech (Morgan Freeman) tarafından yönetilen bir topluluğu ortaya çıkarır ve insanoğlunun kurtuluş mücadelesi başlar.

Yönetmen koltuğunda, 2010 yapımı Tron: Legacy (Tron Efsanesi) filminden hatırladığımız Joseph Kosinski var.

Senaryo, yönetmen Joseph Kosinski‘nin öyküsünden yola çıkılarak, William Monahan, Karl Gajdusek ve Michael Arndt tarafından yazılmış. Oblivion projesi, Joseph Kosinski tarafından yazılan 8 sayfalık tretmana dayanıyor. Tretmanın 2007’de Radical Publishing tarafından çizgi roman olarak yayınlanması planlanıyordu. Ancak proje daha sonra resimli roman formatına dönüştürüldü ve filmle aynı anda yayınlanmak üzere bekletilmekte.

Oyunucu kadrosunda Olga Kurylenko (Paris, je t’aime, Le serpent, Max Payne, Quantum of Solace, La terre outragée, The Expatriate); Andrea Riseborough (Made in Dagenham, Never Let Me Go); Nikolaj Coster-Waldau (Black Hawk Down, Hodejegerne, Game of Thrones) ve Melissa Leo (Frozen River, The Fighter, Francine) yer alıyor.

Filmin çekimleri, Sony tarafından yeni geliştirilen CineAlta F65 model kamera kullanılarak 4K çözünürlükle gerçekleştirildi. Çekim mekanları Amerika Birleşik Devletleri ve İzlanda.

Film, 12 Nisan’da gösterime girecek.

Filmin resmi internet sitesi: http://www.oblivionmovie.com/

Filmin resmi fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir