Dizi Haber, Fragmanlar

Osman Sınav’ın Yeni Dizisi Kızılelma

Ülken için yaşa, aşkın için öl… Osman Sınav yeni bir efsaneye imza atıyor “Kızılelma” yakında TRT1’de.

Birbirinden iddialı yapımlara imza atan, yerli dizililerin ilk kez yurtdışında yayınlanmasını sağlayan Osman Sınav, yeni projesiyle de çok konuşulacağa benziyor.

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizinin adı “Kızılelma”. Dizinin başrolünde ise daha önce Son Yaz Balkanlar ve Aşk Emek İster gibi dizilerde yer almış olan Furkan Palalı yer alacak.

Dizinin Konusu:

Türkiye’nin milli varlık ve çıkarlarını korumaya ant içmiş bir avuç adam ve kadının hikayesinden yola çıkılan dizide ; bir avuç kahramanın özverili hayatı konu alınacaktır. Bu kahramanlar Yeni Türkiye nin büyümek ve bölgesinden yeniden adalet ve refahın merkezi olmak yolundaki bu ülke için yaşayacak, mücadele edecek ve “maceradan maceraya” koşacaklar. Dizinin başrollerini tiyatronun ve sinemanın önemli isimleri paylaşacak. Türk Gizli Servisi, yani Milli İstihbarat Teşkilatı’nı (MİT) konu edilecek.

Kızılelma Ülküsü Nedir?

Kızıl Elma, Türk mitolojisinde Türkler ve de özellikle Oğuz Türkleri için üzerinde düşünüldükçe uzaklaşan ancak uzaklaştığı oranda cazibesi artan ülküler veya düşlerdir. Türk devletleri için bir hedefin ve amacın simgesidir.
Kelimenin tam olarak ne zaman, nerede ve nasıl geçtiği bilinmemekle birlikte tarihi akış içerisinde hep ilerlemenin bir sembolü olmuştur. İstanbul’un Fethi’nden sonra, Kızıl Elma’nın, Roma’da bulunan San Pietro Bazilikası’nin mihrabındaki altın top olduğu ileri sürülmüştür. Kaynak: Vikipedia

İşte dizinin ilk fragmanı