Sinema

TURBO

Turbo-2013-3D-Film-Movie-Poster-banner-wide-genis

TURBO-film-movie-afis-poster

TURBO

Yönetmen: David Soren

Senaryo: Darren Lemke, Robert D. Siegel, David Soren

Seslendirenler: Türkçe seslendirme: Ali Hekimoğlu (Turbo), Murat Aydın (Çet), Kadir Çermik (Tito) / Özgün seslendirme: Ryan Reynolds, Paul Giamatti, Michael Peña, Samuel L. Jackson, Luis Guzmán, Bill Hader, Snoop Dog, Richard Jenkins, Michelle Rodriguez

Tür: Animasyon, Komedi, Macera, 3D

Süre: 96 dakika

Gösterim Tarihi: 13 Eylül 2013

MADAGASKAR ve KUNG FU PANDA’nın yaratıcılarının son filmi TURBO, büyük ve “hızlı” hayaller kurma cesareti gösteren bir salyangoz hakkında son sürat bir 3D komedi!

TURBO-film-movie
Geçirdiği kazanın mucizevi güçler kazanan Turbo, hayallerini serbest bırakarak ulaşılması imkânsız bir amacın peşinde sıra dışı bir yolculuğa çıkar: Ünlü yarış pilotu Çılgın Gagne’yle kapışmak için. Sokaklarda tanıştığı kurnaz ve işini bilen bir salyangoz çetesinden de yardım gören sevimli ufaklığımız hiçbir hayalin gerçekleşmeyecek kadar büyük, hayalleri olan hiç kimsenin de onları gerçekleştiremeyecek kadar küçük olmadığını kanıtlamak için yüreğini ortaya koyar… Tabi kabuğunu da.

TURBO-film-movie

Büyük hayalleri olan küçük Turbo, salyangozlarla yaşamaktan keyif almayan ve hep daha fazlasını isteyen hız yarışı düşkünü bir salyangozdur. Bir cetvel yardımıyla hız denemeleri yapan Turbo çok hırslı ve kararlıdır. Turbo’nun kardeşi Çet ise her zaman güvenliğin önce geldiğini, hızın felaketle sonuçlanacağını düşünen kardeşine çok düşkün bir salyangozdur. Salyangozlarla yaşadığı yeri terk edip kendi hikâyesini yaşamaya yemin eden Turbo, kendini bir anda spor arabaların olduğu bir yarış pistinde bulur. Meraklı Turbo bir spor arabanın motoruna düşünce nitro oksit tüm hücrelerine nüfuz eder… Çılgın kaza Turbo’nun saatte 322 km hıza ulaşmasına neden olur ve macera başlar.

TURBO-film-movie

Fakat mucizeler bununla da kalmaz. Dos Bros isimli tako dükkanı sahibi Tito, Turbo’yu ve kardeşi Çet’i keşfeder. En büyük hazzı salyangoz yarıştırmak olan Tito, onları da ekibe dahil etmeye karar verir. Yarışların yapıldığı Starlight Plaza’da Turbo mini sokak yarışı arabası tipindeki salyangozlarla tanışır. Yarışçı Salyangozlarla hızlıca kaynaşan Turbo, onlarla birlikte heyecanlı bir yolculuğa başlar…

TURBO-film-movie TURBO-film-movie TURBO-film-movie TURBO-film-movie

Filmin fragmanı: