Sinema

VAY BAŞIMA GELENLER

Vay-Basima-Gelenler-Film-Movie-Afis-Poster

VAY BAŞIMA GELENLER

Yönetmen: Semra Dündar

Senaryo: Semra Dündar

Oyuncular: Hüsnü Şenlendirici, Metin Keçeci, Merve Altınkaya, Sinan Bengier, Hüseyin Elmalıpınar, Levent İnanır, Abidin Yerebakan, Mustafa Şen, Volkan Baş, Canan Şen, Ali Bulut, Tülay Bulut, Toygan Avanoğlu

Müzik: Hüsnü Şenlendirici

Görüntü Yönetmeni: Tayfun Çetindağ

Kurgu: İlyas Uygur

Tür: Komedi, Macera

Gösterim Tarihi: 11 Ekim 2013

Zengin olup yaşadıkları zorlu İstanbul hayatından kurtulma hayalleri kuran Murat (Hüsnü Şenlendirici) ve Meto (Metin Keçeci) adlı iki canciğer arkadaş, paraya en çok sıkıştıkları anda, zengin olma hayaliyle Bcergama’ya giderler ve orada hiç de hesaba katmadıkları maceralara atılırlar.

Birkaç yıl önce babasını kaybeden Murat, bu kaybının acısıyla isyankar bir genç olmuş, kumar gibi kirli bir işe bulaşıp, borç batağına saplanmıştır. Metin ise sevdiği kızla evlenmek üzeredir; ancak parasızlıktan ötürü nasıl düğün yapacağını kara kara düşünmektedir. İki genç, işporta malı satmaktan, şans oyunları oynamaya, at yarışlarında tüyo verip kupon doldurmaya kadar bir çok sözüm ona “iş” dalında para kazanıp borçlarını ödemeye ve para biriktirmeye çalışırlarken, diğer taraftan Murat, kumar borcu yüzünden sürekli peşinde olan kumarhaneci Organik Rıfat’a (Levent İnanır), elinde avucunda ne varsa kaptırmıştır. Hiç tanımadığı dedesi (Sinan Bengier) ile ansızın tanışan Murat,  zengin olma hayaliyle Bergama’ya sürüklenir; fakat hayatının tamamen değişeceğinin henüz farkında değildir.

İlk kez bir sinema filminde rol alan Hüsnü Şenlendirici, filmin müziklerine de imza atıyor.

Filmin fragmanı: