Sinema

Yılın sinema olayı !f İstanbul’da!

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde düzenlenecek 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin programı önceki gün açıklandı. Yine iddailı ve ödüllü yapımları bir araya getiren !f İstanbul’un programında yılın sinema olayı sayılan Trier filmi Nymphomaniac da bulunuyor.

Nymphomaniac/İtiraf
Nymphomaniac/İtiraf

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 13-23 Şubat 2014 tarihlerinde İstanbul’da, 27 Şubat-2 Mart 2014 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek. !f İstanbul bağımsız sinemanın en iyilerini, yılın çok konuşulan ve bol ödüllü filmlerini sinemaseverlerle buluştururken, !f music partileriyle İstanbul’un eğlence hayatına alternatif olacak, !f ² ile de 30 şehre film götürecek.

Trier’den 4 saatlik epik başyapıt

!f İstanbul’un yılın hit filmlerini buluşturan Digiturk Galaları bölümünde özel gösterimle seyirci karşısına çıkacak Nymphomaniac/İtiraf, yılın en beklenen filmi hiç kuşkusuz. Breaking the Waves’ten Antichrist’a, her filmiyle tartışmalar yaratan Danimarkalı yönetmen Lars von Trier’in her zamanki gibi provokatif bir işe soyunduğu Nymphomaniac/İtiraf, seks bağımlısı bir kadının çocukluğundan yetişkinliğe, hayatının farklı dönemlerini anlatıyor. Trier’in ürkünç ve büyüleyici dört saatlik bu epik filmi, Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Uma Thurman, Willem Dafoe, Udo Kier gibi bir arada görmesi hayal olabilecek bir kadroyu buluşturuyor. Bu ay Berlin Film Festivali’nde 5 saatlik, kesintisiz ilk bölümü gösterilecek filmin, !f İstanbul’da gösterilecek kopyası ise sinema versiyonu olacak ve “İtiraf Bölüm 1” 1 saat 50 dakika, “İtiraf Bölüm 2” ise 2 saat 10 dakika sürecek.

Nymphomaniac/İtiraf
Nymphomaniac/İtiraf

Biletler biletix’te

13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin biletleri İstanbul için 31 Ocak-2 Şubat tarihlerinde, Ankara ve İzmir için de 14-16 Şubat tarihlerinde de biletix’te indirimli ön satışa çıkacak. Bu yıl festival biletleri biletix’ten ve sinema gişelerinden satın alınabilecek.

 

İstanbul’da bilet ücretleri:

Hafta içi Gündüz Gösterimleri: 8 TL (19:00 seansı öncesi)

Tam: 15 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

Öğrenci: 12 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

“Ev” Bölümü Filmleri: 8 TL

21:30 – 22:00 Seansları: 17 TL

Ankara ve İzmir’de ise bilet ücretleri:

Hafta içi Gündüz Gösterimleri: 8 TL